Середа, 22.01.2025, 05:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Нововолинська спеціальна школа

Меню сайту
Категорії розділу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наша школа

Для батьків

                          Картинки по запросу картинка книги для детей                  

                       

 

                            Як мотивувати до читання.

                                9 порад від Юнаса Андерсона

 

Як мотивувати дітей і дорослих читати книжки? Юнас Андерсон (Jonas Andersson ), який займається промоцією читання у Шведській національній раді з питань культури, присвятив цьому питанню книжку.

9 порад тим, хто читає вдома з власними дітьми чи для ширшої аудиторії

 

     1. Починайте рано. Важливість раннього читання складно переоцінити. Ініціативи, що заохочують читання вголос, зокрема батьків дітям, є надзвичайно важливими.

      2. Для того щоб між читачами у групі не виникали великі розбіжності, визначайте відповідну цільову аудиторію.

      3.Надавайте широкий вибір матеріалів для читання: доступ до значної кількості різних тестів додає мотивацію читання – цінне заняття, яке приносить насолоду.

       4.Заохочуйте соціальне читання. Між мотивацією до читання і можливістю соціально взаємодіяти з текстами існує пряма залежність. Соціальна взаємодія – це обговорення книжок (з батьками), читання разом з іншими (з батьками), обмін книжками, усними й письмовими враженнями від прочитаного.

       5. Залучайте читачів, які є прикладом для наслідування: усіх, зокрема чоловіків, варто спонукати ставати такими зразками; заохочуйте старших дітей читати молодшим. Це принесе подвійну користь: молодші діти отримають увагу старших, які, у свою чергу, слугуючи прикладом для наслідування, зміцнять упевненість у собі.

       6.Давайте свободу вибору: мотивація читати залежить від можливості обирати, що читати. Щоправда, нагода обирати «що», не виключає ваші власні міркування та цілі щодо «скільки».

       7.Спирайтеся на читацькі інтереси ваших дітей (вашої цільової аудиторії).

       8.Розвивайте літні читацькі програми: співпраця шкіл, батьків та громадських бібліотек важливо так само, як і те, що батьки розуміють користь таких активностей 

       9.Формулюйте чіткі та досяжні цілі й оцінюйте процес.

                                                         Використані матеріали із г. Початкова освіта. – 2017. - №5.- с.24

 

 

                           Дитяча безпека в Інтернеті

                           11 порад батькам і педагогам

7 лютого весь світ відзначав День безпечного Інтернету. Нині Інтернет надає нам і дітям величезні можливості для розвитку та вдосконалення, спілкування та освіти. І завдання дорослих – допомогти дитині сформувати навички цифрової грамотності, яких вони потребують у сучасному світі, надаючи їм можливості використовувати й створювати позитивний онлайн – контент. Наші поради будуть корисними як педагогам, так і батькам учнів і допоможуть уберегти дітей від негативних наслідків Всесвітньої мережі.

      1.Домовтеся про правила використання цифрових пристроїв у вашій родині. Наприклад, не пізніше ніж за годину перед сном вимикати всі цифрові пристрої. Це корисно тому, що «блакитне світло» екрана пригнічує секрецію гормону  мелатонін (відомого як «гормону сну» ), тому людина гірше засинає.

Порада: можете встановити програму f.lux,яка регулює температуру кольорів екрана цифрового пристрою.

       2. Оптимальний час користування Інтернетом залежить від пристрою, який використовує дитина. Для дошкільнят не рекомендовано використання цифрових пристроїв взагалі (особливо до 2-х років), а для старшокласників – до 2 годин на день загалом.

        3. Установіть на цифровий пристрій антивірусні програми та налаштування безпеки. Зараз практично всі мобільні оператори та провайдери пропонують функцію безпечного Інтернету. Але пам’ятайте: важливим чинником є підтримка довірливих відносин із дитиною, обговорення досвіду використання Інтернету, проблем і можливостей, із якими вона стикається під час користування Всесвітньою мережею. Покарання не вчать дитину нормам поведінки, але можуть лише збільшити ймовірність таємної провини. Обговоріть із дитиною, чому ви встановлюєте таку програму і для чого.

Порада: можете встановити безкоштовний плагін для браузера Adblock Plus, який блокує настирливу спливну рекламу.

       4. Цікавтеся тим, що робить дитина в онлайн, що їй подобається дивитися. Установіть собі ігри, у які грає дитина, продивіться ті сайти або канали на YouTube. Запитайте, що він/вона сьогодні дізналися нового, що обговорюється в Інтернеті тощо.

       5.Розробіть власні правила приватності та домовтеся не розміщувати особисту інформацію в Інтернеті (домашню адресу, телефон, дату народження, особисті фотографії і фотографії свого будинку тощо). Інформація, яка розміщується про дітей або дітьми в Інтернеті, зазвичай надовго залишається доступною для буть - кого у світі. Це може загрожувати безпеці, приватному життю, гідності дитини або по – іншому робити її вразливою на всіх етапах життя.

Порада: організація Zeeko з Ірландії перед опублікуванням чогось в Інтернеті пропонує дотримуватися цікавого « правила футболки»: якщо ви не хочете всюди носити футболку з таким написом, не публікуйте цього.

      6. Навчіться самі та навчіть дитину критично ставитися до інформації, знайденої в мережі. Не все, що опубліковано  в Інтернеті, може бути правдою. Не всі люди в житті можуть бути такими, якими показують себе у мережі.

      7. Покажіть дитині можливості Інтернету для цілеспрямованого розвитку: разом вивчайте мову, дивіться картини відомих художників, слухайте класичну музику тощо.

      8. Надавайте  дитині відповідно до віку конкретну інформацію про те, що є незаконним в Інтернеті та де можете отримати допомогу. Відповіді на найпоширеніші запитання щодо прав людини в онлайн – середовищі, дозволену та заборонену поведінку і контент в Інтернеті, відповідальність за порушення в мережі, механізми захисту порушених прав онлайн ви можете дізнатися на сайті проекту «Права людини та Інтернет» .

      9. Якщо ви батьки підлітка, не кричіть і не карайте його за пошук інформації в Інтернеті на сексуальну тему. Відверто поговоріть із ним про ті питання, які його цікавлять. Сайт проекту благодійного фонду «Здоровя жінки та планування сімї» може допомогти вам підготуватися до розмови з дитиною про статевий розвиток.

  Телефон всеукраїнської  інформаційної лінії– 0 800 50 27 57

     10.Отримати допомогу та підтримку можна зателефонувавши на національну дитячу «гарячу лінію» організації «Ла Страда – Україна» щодо захисту прав дітей в Інтернеті, насильства щодо дітей і всіх питань, пов’язаних із дітьми, за номером 0 800 500 225 або коротким номером772. Дзвінки зі стаціонарних телефонів у межах України та з мобільних телефонів усіх українських операторів безкоштовні.

        11.  Ви можете чути про негативний вплив Інтернету і залежності від нього. Але часто дитина занурюється у світ комп'ютерних ігор і віртуальний простір лише тому, що їй не вистачає батьківської уваги та любові. Тому варто завжди пильнувати свій спосіб життя, ставлення до дитини та відносини з нею. Більше говорити з дитиною про свої відчуття протягом дня. І памятайте: не варто сердитися на дитину за те, що чого самі не дотримуєтеся! Звідки ж їй брати приклад для наслідування?

                                  Використані матеріали із г. Сучасна школа України. – 2017. - №3. – с.62

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Навчальний рік

Copyright MyCorp © 2025
Створити безкоштовний сайт на uCoz