Тема. А.Дімаров " Для чого людині серце "
Мета: навчальна - ознайомити учня із жанром літературної чарівної казки ; вчити самостійно визначати дійових осіб; визначати головну думку твору; аналізувати зміст прочитаного ;
розвивальна : розвивати навички читання ; усне зв'язне мовлення ; вміння орієнтуватися у тексті; логічне мислення ; дрібну моторику;
виховна : виховувати любов , чуйність , бажання робити добрі справи.
Хід уроку
I. Психологічна підготовка учня до уроку
1.Попередня підготовка до уроку
Виготовлення сердечка дитячими руками.
2. Створення сприятливого мікроклімату
Корекційна вправа "Хто тут живе ? "
II. Організаційний момент
Доброго дня — для всіх побажання
От і настала пора для читання.
- Розумова розминка
Розгадування ребуса «Казка» (Слайд)
III. Актуалізація опорних знань
- Гра " Впізнай казку"
Буква " Ка" казки складає ,
А тому тебе питає:
- Пригадай назви прочитаних казок. ("Кривенька качечка", "Кобиляча голова", "Кирило Кожум'яка", "Курочка ряба ". Слайди.)
Бесіда
- Хто є автором цих казок ?
- Як називаються ці казки?
- Що завжди перемагає у казках?
IV. Мотивація навчальної діяльності
- З яким людським органом асоціюється добро?
1. Вправа"Добери друзів до слова добро "
Сум і злість ми намагаємось не пускати в своє сердечко.
V. Повідомлення теми і мети уроку
Злість встигла нам нашкодити
- Вправа "Збери речення"
- Це тема сьогоднішнього уроку і назва казки , яку ми будемо читати.
-Із сьогоднішнього уроку ми почнемо знайомитись із чарівними казками , які на відміну від народних мають автора. Це літературні казки.
2. Відомості про автора
Автором казки "Для чого людині серце" є Анатолій Дімаров.( Слайд )
3. Розчитування
а) Вправа " Магічні квадрати"
б) Розчитування за таблицею
VI. Робота над казкою
1. Словникова робота
2. Читання першої частини казки вчителем
а) Запитання для перевірки сприймання
- Про кого йдеться у казці ?
б) Перевірка первинного сприймання
в) Бесіда
- Де вони жили ?
- Чого у них не було ?
3. Опрацювання другої частини казки
а) Перегляд мультфільму
б) Узагальнююча бесіда
- Кого зустріли чоловічки ?
- Що вперше вони побачили ?
- Що попросив чоловічок у дівчинки ?
- Чому дівчинка не могла віддати серце ?
VII. Фізкультхвилинка
VIII. Продовження роботи над казкою
1.Опрацювання третьої частини казки
2. Читання казки учнем
3. Бесіда по прочитаному
- Про кого розповіла дівчинка чоловічку ?
- Що попросив чоловічок у лікаря ?
4. Опрацювання четвертої частини казки
5. Читання" ланцюжком"
- Які були серця у лікаря ?
- Яке серце вибрав чоловічок для себе ?
6. Опрацювання п'ятої частини казки
7. Прослуховування аудіозапису
- Чи з'явилися почуття удерев'яного чоловічка ?
- Яким став дерев'яний чоловічок отримавши серце?
8. Вправа на розвиток уваги "Знайди деталь на великій картинці"
9. Опрацювання шостої частини казки
10. Читання казки вчителем
- Що сталося з дерев'яним чоловічком?
- Кого врятував він своїм вчинком ?
IX. Мовно- логічне завдання
Вправа " Розмісти за порядком назву кожної частини казки"
X. Підсумок уроку
Гра «Прочитай прислів'я, роз'єднавши слова»
(Раз добром налите серце -вік не прохолоне )
- Я бажаю , щоб ми всі мали таке велике ,світле , чуйне
серце , як у цього незвичайного дерев'яного чоловічка. |