«Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом. Час родитись і час помирати; час кохати і час ненавидіти; час війни і час миру», - ці слова стали епіграфом для уроку «Утворення Галицько-Волинської держави за Романа Мстиславича», який у 7-Б класі провела вчитель історії Цьона Ліна Петрівна.
Перегляд презентації про екскурсію у Володимир-Волинський, яка проводилась у рамках шкільного проекту «Волинь княжої доби», викликав не лише приємні спогади, а й налаштував семикласників на пізнання нового про історичне минуле України.
Розв’язуючи алгоритм, учні з’ясували передумови утворення Галицько-Волинської держави. За допомогою дидактичних ігор «Коловорот», «Намисто», «Хід конем» визначили особливості Галичини того часу.
Уривки із кінофільмів, виконання завдань «Філворд», «Дешифрувальник» сприяли розкриттю ролі князя Романа Мстиславича у становленні нової держави.
Під час уроку учні удосконалювали вміння працювати з історичними картами, словниками та джерелами, вживалися у ролі літописців, істориків та поетів.
Учитель використовувала завдання зі скритою диференціацією, групові та індивідуальні методи роботи.
Перевірка вивченого відбулася шляхом встановлення відповідності у грі «Калейдоскоп подій».
Складання асоціативного ґрона до постаті Романа Мстиславича засвідчило, що вчителеві вдалося донести до свідомості школярів роль князя Романа в утворенні першої національної Української держави.
Наприкінці уроку Ліна Петрівна попросила дітей узятися за руки, об’єднатися в єдине коло, а тоді звернулася з такими словами: «Якщо ми будемо єдині і триматимемося міцно, то ніхто з нас не зможе впасти, бо поруч надійні друзі і сусіди, які підтримають у важку хвилину. У таку міцну і єдину державу повинні об’єднатися всі наші українські землі, і тоді ми будемо мати міцну і сильну Україну».
Конспект уроку "Утворення Галицько-Волинської держави за Романа Мстиславича"
Презентація до уроку "Утворення Галицько-Волинської держави за Романа Мстиславича"
|